Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

24,6% Poznaniaków zagłosowałoby na Krystynę Łybacką

dodano 2013-11-30 07:51 w kategorii: Wojewódzkie

Instytut Homo Homini na zlecenie Głosu Wielkopolskiego przeprowadził wśród poznaniaków sondaż na kogo zagłosowaliby do Parlamentu Europejskiego. Choć listy wyborcze poszczególne partie dopiero budują, to wielu pytanych wskazywało już liderów. Listę liderów otwiera obecny Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak (PO) na którego głos oddałoby 33,1% mieszkańców. Na drugim miejscu jest Posłanka SLD – Krystyna Łybacka, na którą głos oddałby co czwarty poznaniak (24,6% badanych). Tak wysoki wynik jest docenieniem aktywności Pani Poseł a jednocześnie dostrzeżeniem pracy Wielkopolskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Kolejne miejsca w sondażu zajmują Konrad Szymański (PiS – 14,1%), Marek Siwiec (TR – 10,3%) i Andrzej Grzyb (PSL – 1,7%). Mimo, że Rada Wojewódzka SLD podczas ostatniego posiedzenia przyjęła uchwałę, która zakłada udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego wszystkich Posłów na Sejm RP, członków wielkopolskiego Sojuszu oraz Radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, to start Poseł Łybackiej nie jest pewny. Szef Wojewódzkich struktur SLD Wiesław Szczepański jest przekonany, że choć prawdziwym motorem listy byłaby Krystyna Łybacka to jej brak nie oznacza, że nie dostaniemy mandatu. Dobre nazwiska a takich mamy wiele to dobry wynik dla SLD -  mówi Wiesław Szczepański. 



Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  9 minut temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  2 godziny temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  5 godzin temu

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  6 godzin temu

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.